יום שבת, 6 בפברואר 2010

נסיעת מבחן - מיני אלבום

לטובת המנויים שלנו שלא קראו את העדכון שעדיה שלחה עם המגזין אני אספר גם פה שהחל מחודש מרץ, כלומר מהגיליון הבא שלנו, הפורמט של המגזין עובר לבלוג. המשמעות של היא שיחולו מספר שינויים (שאותם תגלו בהמשך) אבל אנחנו מקוות שהשינוי יעשה לכולנו טוב.
במסגרת הגיליון הנוכחי קיבלנו מנתנאלה המדהימה מיני אלבום לסיקור. אני מודה ומתוודה - היה לי מאוד קשה להתחבר למיני אלבום - שילוב הצבעים הוא לא בדיוק הטעם שלי, לא הסתדרתי עם צורת האקורדיון שלו שהייתה ארוכה מדי מכדי לשים אותו על המדף, מה גם שהטבעות שמחברות את הדפים הן דקות ונפתחו מדי פעם, דבר שעצבן אותי מאוד וכעונש - הנחתי את האלבום בצד ולא הסתלתי עליו ימים ארוכים.
בסופו של דבר ולאחר הצקות חוזרות ונישנות של עדיה (אני מודה - אני אשמה, לא היא) התיישבתי לעצב אותו. כיוון שלא רציתי להכין מיני אלבום רגיל, שכן אין לי כל שימוש באחד כזה, החלטתי לקחת את האלבום לכיוון אחר ולהכין חוברת לתקציב השנתי. מרגע זה הכל הסתדר, אפילו שילוב הצבעים.
כבר מהרגע הראשון היה ברור לי שצורת האקורדיון חייבת לעוף והטבעות הקטנות הוחלפו בטבעות גדולות יותר בצידו האחד של האלבום. את החורים בקצה החיצוני של הדפים כיסיתי בעזרת המעטפות.
השלב הבא היה לבחור צבעים שישתלבו בשילוב הקיים. השתמשתי במעטפות משרדיות חומות ועליהן הדפסתי טבלה המרכזת את תחומי ההוצאות (הקפדתי להשמיט את תחום היצירה, אם כי עכשיו אני חושבת שזו היתה טעות...). את הטבלאות הדבקתי על מעטפות בצבעים כחול וצהוב. הוספתי כמה קישוטים ואת שמות החודשים החתמתי עם דיו Versa Fine שחור. וזה מה שיצאלמרות הרושם הראשוני הלא מחמיא של האלבום, הוא בהחלט יכול לשמש כמתנה נהדרת, קלה לעיצוב וכיפית להכנה. 
נתנאלה - תודה רבה!!

3 תגובות:

ANAT S אמר/ה...
תגובה זו הוסרה על ידי המחבר.
ANAT S אמר/ה...

רעיון מקסים להפוך את המיני לאבום הזה לספרון הוצאות וכל הכבוד שהצלחת בסוף לעבוד עם צבעים שמלכתחילה לא התחברת אליהם

Adiya אמר/ה...

את רואה? לחץ מתמיד מוציא ממך בסוף רעיונות נפלאים!
מתה על הרעיון!