יום חמישי, 10 באוקטובר 2013

עוזר אישי

שלום לכולן,
בשבועיים האחרונים נעלמתי קצת כדי ללמוד לבחינה המסכמת של התואר (שהיתה היום וברוך שפטרנו מעונשה של זו) ובגלל שלא היטה לי זמן להכין כרטיסים בזמן האחרון, בחרתי להראות לכן היום את היומן המשודרג שלי.
בעבודה הקודמת שלי המסורת היתה שליום ההולדת (שחל באוגוסט החם ולח) אני מקבלת יומן (זה היה רעיון של הבוסית שלי - כנראה בגלל קושי פעוט שלי בניהול זמן. כנראה). לפני שנתיים קיבלתי מהבנות את העוזר האישי של טל קפלינסקי ומאז אני גם מאוהבת וגם מארגנת את הזמן שלי בצורה טובה יותר.
השנה קניתי את הגודל הבינוני והחלטתי לשדרג אותו קלות. לאחר מחשבות והתלבטויות ר-ב-ו-ת ושונות החלטתי לפרק אותו, להפריד את הדפים מהכריכה, להוסיף עוד כמה חוצצים ולכרוך בעזרת הביינד איט (מכשיר מעולה שנעשה בו שימוש אחת לשנה בערך. בשאר הזמן אני שוקלת למכור אותו).
התהליך באמת היה ארוך ומייגע - 
התחלתי בתכנון היומן על הכריכה המקורית של העוזר


החלק הכי קשה היה להחליט כמה חוצצים יהיו ובאלו נושאים. הוחלט על תכנון לבלוג, Project Life, רעיונות לחנות ולסדנאות וחוצץ למסמכים שונים שאני דוחפת ליומן.
החוצצים נעשו ע"י לשוניות ומכין תוויות - כמו של פעם - עם סרט בצבע כחול כהה באנגלית (כי אולי השנה אמצא את עצמי בלונדון וחוץ מזה - אין לי גלגל בעברית...)


ככה זה נראה בסוףהחוצץ של הבלוג אמור לעזור לתכנן את פריסת הפוסטים במהלך החודש - והוא באמת עוזר (אם לא נחשב בשבועיים האחרונים, אבל זה בגלל המבחן). ככה זה נראההשלב הבא היה להכין את הדפים לחוצצים. החלטתי לעשות מיקס מכל מיני דפים שהיו לי כבר, בגדלים שונים וצבעים שונים


החלטתי להכין כריכה חיצונית מפלסטיק כדי שתשמש כמגן. זה אפשר לי להכין כריכה פנימית מדף רגיל.  קיפלתי דף קראפט לשניים, חתכתי בגודל הרצוי והוספתי פס של נייר מדוגם בצד שאותו תכננתי לחורר, כדי לחזק את החורים.
את הכריכה הכנתי לפי המימדים של היומן והוספתי בחלק העליון עוד קצת אורך כי תכננתי להוסיף לשם עט.
תפרתי גומי ורוד לכריכה האחורית כדי שאוכל לסגור את היומן ותפרתי וד חתיכה קטנה לכריכה הפנימית האחורית - בשביל העט.

השתמשתי בעט של Smash - בקצה השני יש דבק סטיק, שזה מעולה להכנת כרטיסיות של Project Life. אפילו הכנתי להן שתי מעטפות ביומן כדי שאוכל לכתוב כל הזמן ולהתקדם בתיעוד (לא קורה).הכיתוב על הכריכה נעשה עם חותמות האותיות שנקנו אצל לימור (דגם אורגני) וצבע אקרילי
ככה זה נראה מהצד


 

וככה הוא נראה שנייה לפני שהוא חוזר לתיק שלי************

בין הטרנדים האחרונים שצצו בעולם הסקראפ - נקודות האפוקסי הצבעוניות הן האהובות עליי ביותר. הן משדרגות כל פרוייקט ברגע והופכות יצירה בנאלית לשמחה ותוססת. יש כמה חברות שמייצרות אותן - Basic Grey, Studio Calico, My Mind's Eye, Teresa Collins. אל תתפסו אותי במילה ואני מתנצלת מראש אם אני טועה - אני לא חושבת שמישהי מהמוכרות בארץ מוכרת אותן אז בינתיים אני קונה את החומר שלי מחו"ל ;-)

זהו להיום, לילה טוב או בעצם - יום חמישי שמח!!
חן

3 תגובות:

Anat (anat15) אמר/ה...

מקסים!
כ"כ כייף לשדרג יומן, והכי כייף זה להוציא אותו מהתיק ולראות את התגובה של האנשים מסביב.
מודה- שאפילו שיש לי כיסוי מקסים מבד ליומן- בשנתיים האחרונות אני עם היומן של גוגל.

Adiya אמר/ה...

היומן משגע!! איזה שדרוג!! (ואני חשבתי שכריכה תפורה מבד מעלף תספיק)
אין עלייך - אלופה!

גלי אמר/ה...

ממש וואו.
זה מהפך...
:)