יום רביעי, 25 בפברואר 2015

איך מתחילים לארגן יומן?

בתקופה האחרונה ארגון וניהול יומן הפכו לטרנד בעולם (ולאובססיה, כלומר האהבה החדשה שלי). אנשים (ובעיקר נשים, בואו נודה באמת) קונים, מארגנים, מקשטים, מציירים ומנהלים את כל החיים שלהם ביומן או יומנים. 


עבורי יומן הוא כלי עזר הכרחי. יש לי בעיית זיכרון קשה, שהלכה והחריפה במהלך ההיריון ובגלל זה אני חייבת לרשום הכל ביומן. כשעבדתי ניהלתי 3 יומנים ובנוסף היו לי מחברות ודפדפות. 
בנוסף לארגונית אני משתמשת ביומן של גוגל (שמסתנכרן עם waze) ובעבודה היה לי גם יומן של outlook. 
מי שניסה פעם לנהל יומן יודע שמדובר בעסק לא פשוט ודורש התחייבות והתמדה. הסוד, בעיני, הוא להתגמש. כמו בדיאטה - אם היום אכלתי חתיכת עוגה זה לא הרס את הדיאטה ואני יכולה להמשיך מאותה הנקודה. עם יומן זה אותו הדבר. גם אם לא כתבתי כמה ימים או שבועות או חודשים, תמיד אפשר לחזור אליו.

אז איך הופכים את זה לקל יותר?
הנה כמה טיפים שעבדו בשבילי ואולי יעזרו גם לכם.

אז איך מתחילים?
נהוג בתקופתנו להתחיל לתכנן ולארגן יומן לאחר שכבר רכשנו יומן. זה יכול להיות היומן הפשוט ביותר, או סתם מחברת, כזה שמחולק לימים או שבועות או חודשים או כל דבר שתרצו. זה היומן שלכם. אם לא ניהלתם יומן מעולם וגם אם אתם עושים את זה באופן קבוע, כדאי לעצור רגע ולחשוב מה הצרכים שלכם ואיזה יומן ישרת בצורה הטובה ביותר את הצרכים האלה. יש אנשים שכותבים ביומן כל שעה בלו"ז היומי שלהם ואחרים מנהלים בו רשימות תזכורת. כל אחד והצרכים שלו. 
אישית, אני אוהבת לעבוד עם העוזר האישי של טל קפלינסקי בעיקר כי החלוקה שלו מאוד נוחה. הוא מגיע במספר גדלים, אני מעדיפה את הבינוני.

היומן שלי :-)


מה הצעד הבא? 
אותו טיפ שנתתי בנוגע לרשימות (תוכלו להיזכר כאן) - חשוב להקדיש לזה זמן. תמיד נכנסות משימות חדשות, פגישות, טלפונים שצריך לעשות ודברים שדורשים תכנון. תקדישו כמה דקות בכל יום - בתחילתו או בסופו וארגנו את היום הקרוב או היום הבא, השבוע או החודש. רשמו את כל מה שחשוב לכם לזכור. כשעבדתי אהבתי להקדיש את הדקות הראשונות של הבוקר, אלה שבהן הקפה עדיין היה חם וראוי לשתייה, כדי לארגן את היום - ביקורי בית, טלפונים, הקלדות ומילוי טפסים - הכל עבר תעדוף ונכנס ליומן. 

מה להכניס ליומן?
הכל. תכנון יומי, שבועי, חודשי, אירועים מיוחדים, תכנון עונתי, כל מה שקשור לעבודה, לבית, לגינה, למשפחה. בקיצור - כל מה שחשוב לכם לזכור ולתכנן לקראתו.

אחד הדברים החשובים שלמדתי לאורך שנים של ניסיונות לנהל יומן הוא להתחיל לאט ומעט בכל פעם. לא לנסות להיכנס לזה בשיא הכח - זה רק יגרום לשחיקה מהירה ואיבוד עניין וחבל. יש כל כך הרבה הנאה בניהול ועיצוב היומן. 
וזה הטיפ הבא שלי - נסו להינות. אחרת זה לא ממש שווה. אחרת - זה סתם עוד יומן. אל תקשו על עצמכם, תהיו גמישים ותיהנו מהדרך.

ועכשיו מה? 
עכשיו מגיע החלק הכיפי - עיצוב וקישוט היומן!
אבל על זה נדבר בפעם הבאה כי כבר התעייפתי ומאוחר.

לילה טוב לכולם!!
עד הפעם הבאה - חן!

תגובה 1:

Vintage Love & Photographs אמר/ה...

These are some cute planner pages :D

Zefaniya (comment and follow #39)