יום רביעי, 11 במרץ 2015

עיצוב וקישוט היומן


או.קיי, קניתי יומן, מה עכשיו?
אפשר למצוא בחנויות השונות מגוון עצום של יומנים בגדלים, צבעים, תכליות ועיצובים שונים. עם השנים, שמתי לב שבכל יומן שקיים בשוק חסר משהו כדי שיתאים לי בול. בייאושי כי רב, הפסקתי לחפש יומן מתאים והתחלתי להתאים את היומן המצוי. היום קל מאוד להוסיף חוצצים מעשה ידינו לכל יומן כמעט, להוסיף דפים, לתלוש, להדביק, לחבר ולקשט. יש ארגוניות עם טבעות, אפשר לגייס לעניין קלסר קטן, או במקרה שלי - אלבום של Simple Stories (מאוד לא נוח להסתובב איתו בתיק. אני כרגע מובטלת אז בשביל יומן שנשאר על השולחן רוב הזמן - זה די נוח), ולהוסיף כל מה שעולה על רוחנו (במסגרת המקום שיש ביומן, כמובן).
יומן שהתאמנו אותו בשבילנו ייתן לנו מוטיבציה להמשיך ולמלא אותו. 

רואים את הכרטיס שהיא הוסיפה עם הציטוט מעורר ההשראה?

הנה עוד השראה לשבוע מעוצב ביומן - מה עוד כדאי שיהיה לי על השולחן?
- מחורר - כדי לחורר את הדפים.
- חוצצים - אפשר לקנות או להכין לבד, אפשר להוסיף להם כיסים, להכין אותם מבריסטול, קארדסטוק, שקף צבעוני - מגוון האפשרויות עצום.
- פתקיות דביקות ומגניבות (post it) - בשביל משימות או אירועים שייתכן ויידחו. קל להעביר אותן ממקום למקום ביומן וכך נחסכות מכם המחיקות.- וושי טייפ - מעולה לקישוט ולסימון ביומן.
- חותמות ודיו - לא מוצר חובה. חותמות יכולות להיות עסק יקר ואם מחליטים להתחיל איתן - כדאי להתחיל בקטן ולקנות חותמת או שתיים בחנויות השנקל למיניהן. שימו לב שהדיו שאתן קונות לא יעבור לצד השני של הדף ביומן, זה עלול לגרום לעגמת נפש קשה.
- מדבקות חמודות ומתוקות שאפשר להשיג בחנויות השנקל למיניהן במחירים שווים לכל כיס.- והדבר החשוב ביותר, שאי אפשר לחיות בלעדיו ובטח שלא לנהל יומן - עטים!! אם אתם כמוני, פריק של הדבר, יש לכם ערימות של עטים בבית, בקלמר, בתיק ועל שולחן העבודה. לכן, לעטים יוקדש פוסט נפרד (כן, יש שריטות שאני נאלצת לחיות איתן).מחפשים עוד השראה? בבקשה - 
דגלוני סימון ליומן - כרטיסיית סימון - כמה שתיתי היום? ניתנת להורדה בחינם - מישהי שהיא פריק של הדבר (וכולי קנאה) - ועוד אחת - ואחרונה חביבה שגורמת לי לרייר - אפשר למצוא ברשת המון בלוגים להשראה, תחפשו בפינטרסט או שפשוט תכנסו ללוח ההשראה שלי.

אני מקווה שהפוסט הזה נתן לכ מוטיבציה להתחיל יומן או להתחיל לקשט ולעצב  את היומן שכבר יש לכם.
בפעם הבאה נדבר על שימוש בצבעים לארגון טוב יותר ביומן.

עד הפעם הבאה - המשך שבוע נפלא וצבעוני!

אין תגובות: